Main content start
Header Banner

ETG Recipient List

Archery

Archery

Name of Athletes Category
Wong Ka Lok Junior A

Athletics

Athletics

Name of Athletes Category
Lai Chun Ho Elite A
Ng Ka Fung Elite A
So Chun Hong Elite A
Tang Yik Chun Elite A
Tsui Chi Ho Elite A
Chan Ming Tai Elite B+
Lam On Ki Elite B
Chan Ka Chun Elite C
Ching Siu Nga Elite C
Tsui Chi Kin Elite C
Yiu Kit Ching Elite C
Ko Ho Long Senior Squad
Lui Lai Yiu Senior Squad
Ng Ka Wai Senior Squad
Yeung Man Wai Senior Squad
Poon Hang Wai Junior A
Chan Pui Kei Student Athlete A
Lam Yan Tung Student Athlete A
Wong Yuen Nam Student Athlete A
Chan Ka Sin Student Athlete B
Cheung Wang Fung Student Athlete B
Leung Kwan Yi Student Athlete B
Wong Cheuk Hei Student Athlete B

Badminton

Badminton

Name of Athletes Category
Chau Hoi Wah Elite A+
Hu Yun Elite A+
Lee Chun Hei Elite A+
Chan Tsz Kit Elite A
Cheung Ngan Yi Elite A
Law Cheuk Him Elite A
Ng Ka Long Angus Elite A
Or Chin Chung Elite A
Tang Chun Man Elite A
Tse Ying Suet Elite A
Wei Nan Elite A
Wong Wing Ki Vincent Elite A
Yeung Shing Choi Elite A
Yip Pui Yin Elite A
Chan Tsz Ka Elite B+
Cheung Ying Mei Elite B+
Ng Tsz Yau Elite B+
Ng Wing Yung Elite B+
Poon Lok Yan Elite B+
Yeung Nga Ting Elite B+
Yuen Sin Ying Elite B+
Lee Cheuk Yiu Elite C
Chang Tak Ching Senior Squad
Chung Yonny Senior Squad
Fan Ka Yan Senior Squad
Ho Wai Lun Senior Squad
Lee Chak Wai Senior Squad
Li Kuen Hon Senior Squad
Tam Chun Hei Senior Squad
Tsang Wing Chiu Senior Squad
Wu Yi Ting Senior Squad
Lam Wai Lok Junior A
Lee Chun Lai Junior A
Ko Shing Hei Student Athlete A
Lui Lok Lok Student Athlete A
Chow Hin Long Junior B
Chow King Ling Junior B
Chan Yin Chak Student Athlete B
Leung Sze Lok Student Athlete B
Lui Chun Wai Student Athlete B
Yau Mau Ying Student Athlete B
Yeung Pui Lam Student Athlete B
Yeung Sum Yee Student Athlete B
Wong Ching Chi Junior Squad
Leung Yuet Yee Student Athlete Squad
Liu Ho Yan Student Athlete Squad
Mak Pak Ngai Student Athlete Squad
Wang Joshua Che Student Athlete Squad

Billiard Sports

Billiard Sports

Name of Athletes Category
Chau Hon Man Elite A
Cheung Ka Wai Elite A
Fu Ka Chun Marco Elite A
Fung Kwok Wai Elite A
Ip Wan In Jaique Elite A
Lee Chun Wai Elite A
Ng On Yee Elite A
So Man Yan Elite A
Wan Ka Kai Elite A
Au Chi Wai Elite B+
Fong Mei Mei Elite B+
Ho Yee Ki Elite B+
Kong Bu Hong Andrew Elite B+
Lo Ho Sum Elite B+
Leong Man Hoi Elite B
Lin Tang Ho Alan Elite B
Chu Pui Ying Senior Squad
Man Ming Wa Senior Squad
Chan Ming Tung Dongdong Junior A
Wong Yan Junior A
Capito Robbie James Student Athlete A
Tam Yun Fung Student Athlete A
Yip Kin Ling Student Athlete B

Canoe

Canoe

Name of Athletes Category
Cheung Tsz Chung Elite C
Kwok Ka Wai Elite C
Mok Yuen Fung Elite C

Cricket

Cricket

Name of Athletes Category
Ahmed Nadeem Elite B+
Chapman Mark Sinclair Elite B+
Giacomo Lamplough Elite B+
Hayat Babar Elite B+
Khan Mohammad Aizaz Elite B+
Mohammad Nizakat Khan Elite B+
Nawaz Ehsan Elite B+
Rath Anshuman Elite B+
Shah Kinchit Elite B+
Tanwir Afzal Elite B+
Waqas Khan Elite B+

Cycling

Cycling

Name of Athletes Category
Cheung King Lok Elite A+
Lee Wai Sze Elite A+
Diao Xiao Juan Elite A
Leung Chun Wing Elite A
Leung Bo Yee Elite B+
Meng Zhao Juan Elite B+
Choy Hiu Fung Elite C
Ho Burr Elite C
Ko Siu Wai Elite C
Lau Wan Yau Elite C
Law Kwun Wa Elite C
Leung Ka Yu Elite C
Leung Wing Yee Elite C
Li Yin Yin Elite C
Mow Ching Yin Elite C
Chiu Ho San Senior Squad
Ma Wing Yu Senior Squad
Fung Ka Hoo Junior A
Leung Hoi Wah Junior A
Mitchelmore Maximilian Gil Junior A
Law Tsz Chun Student Athlete A
Leung Chung Pak Philip Student Athlete A
Ma Yin Yu Student Athlete A
Chan Yik Ming Ricky Student Athlete B
Chiu Vivien Student Athlete B
Chu Tsun Wai Student Athlete B
Lee Sze Wing Student Athlete B
Leung Chun Long Student Athlete B
Ng Siu Yin Student Athlete B
Ng Sze Wing Student Athlete B
Tso Kai Kwong Student Athlete B
Chan Choi Tak Seth Student Athlete Squad
Choi Kwan Lok Student Athlete Squad
Fong Cheuk Shan Student Athlete Squad
Ho Kwun Hei Student Athlete Squad
Hui Yat Nga Student Athlete Squad
Lau Crystal Student Athlete Squad
Mok Ho San Student Athlete Squad
Tam Sze Hang Student Athlete Squad
To Cheuk Hei Student Athlete Squad
Tse Ho Yan Student Athlete Squad
Yeung Cho Yiu Student Athlete Squad
Yeung Shuk Yin Student Athlete Squad

Equestrian

Equestrian

Name of Athletes Category
Cheng Man Kit Elite B
Leung Raena Hou Ling Elite B
Leung Oi Man Elite B
Lyra Clarissa Elite B
Lam Patrick Elite C
Siu Wing Ying Jacqueline Elite C
Chan Nathaniel Andrew Yin Yau Student Athlete A

Fencing

Fencing

Name of Athletes Category
Au Sin Ying Elite A
Cheung Ka Long Elite A
Cheung Kimberley Vanessa Elite A
Cheung Siu Lun Elite A
Choi Nicholas Edward Elite A
Kong Man Wai Vivian Elite A
Lam Hin Chung Elite A
Lam Hin Wai Elite A
Liu Yan Wai Elite A
Yan Hon Pan Elite A
Yeung Chi Ka Elite A
Chang Chi Hin Cyrus Elite B+
Chang Karen Ngai Hing Elite B+
Chu Ka Mong Elite B+
Ho Siu In Jenny Elite B+
Ho Sze Long Aaron Elite B+
Ho Tik Lam Elite B+
Lau Cheuk Yu Elite B+
Lin Po Heung Elite B+
Lin Yik Hei Coco Elite B+
Low Ho Tin Elite B+
Fong Hoi Sun Elite C
Chan Kyle Senior Squad
Cheng Hiu Lam Senior Squad
Cheng Hiu Wai Valerie Senior Squad
Chow Chak Man Senior Squad
Ho Cheuk Suen Circle Senior Squad
Iam Jethro Chung Yin Senior Squad
Lai Clarence Ka Tsun Senior Squad
Mak Ho Fung Harvest Senior Squad
Tsang Tsz Hin Senior Squad
Yau Shun Him Himson Senior Squad
Chan Cheuk Him Junior A
Choi Chun Yin Ryan Junior A
Ho Sze Hou Junior A
Mak Lok Man Junior A
Ng Ho Tin Junior A
O Chun Yee Junior A
Shum Lai Tai Nelson Junior A
Sin Kwan Kit Junior A
Wong Tsz Ho Junior A
Chan Long Hei Student Athlete A
Cheung Hiu Ching Student Athlete A
Chiu Man To Edward Student Athlete A
Chow Lily Student Athlete A
Hsieh Kaylin Sin Yan Student Athlete A
Keung Nok Kan Icy Student Athlete A
Kuan Yu Ching Student Athlete A
Lee Areta Student Athlete A
Lee Chak Fung Student Athlete A
Lee Yat Long Student Athlete A
Mak Matthew Student Athlete A
Ng Lok Wang Lawrence Student Athlete A
Wong Man Shan Sandy Student Athlete A
Yung Ho Wai Arcturus Student Athlete A
Cham Shun Wo Junior Squad
Chan Tsun Long Arthur Junior Squad
Ho Chau Yu Junior Squad
Lau Wing Yi Junior Squad
Law Shiu Chung Junior Squad
Leung Kay Sze Junior Squad
Li Hiu Kit Junior Squad
Yang Chi Ya Junior Squad
Chan Yin Fei Student Athlete Squad
Chang Hoi Chun Adrian Student Athlete Squad
Chu Wing Kiu Student Athlete Squad
Ho Hon Kiu Student Athlete Squad
Wu Sophia Student Athlete Squad

Golf

Golf

 
Name of Athletes Category
Chan Tsz Ching Elite B

Gymnastics

Gymnastics

Name of Athletes Category
Shek Wai Hung Elite A
Wong Hiu Ying Angel Elite B+
Jim Man Hin Elite B
Ng Kiu Chung Elite B
Chan Stacey Devina Senior Squad
Chan Tsz Sum Senior Squad
Cheng Lai Chun Senior Squad
Cheung Chun Mei Senior Squad
Choi Nim Yan Senior Squad
Kwan Sau Chung Senior Squad
Lee Man Hin Frankie Senior Squad
Leung Ka Man Senior Squad
Ng Pui Yin Senior Squad
Ng Yan Yin Senior Squad
Yu Sze Ching Senior Squad
Yu Sze Nam Senior Squad
Yan Crystal Shun Mei Student Athlete B
Yeung Hilda Student Athlete B
Chung Yan Lok Joyce Junior Squad
Ko Tin Nam Junior Squad
Lee Man Ching Cass Junior Squad
Lee Yik Wang Junior Squad
Lo Wing Lam Junior Squad
Sy Wing Yu Junior Squad
Tsang Ho Sum Junior Squad
Tsui Ka Chung Junior Squad
Ali Sun Yi Student Athlete Squad
Chan Cheuk Lam Student Athlete Squad
Chan Yi Sam Student Athlete Squad
Cheung Hei Tung Student Athlete Squad
Cheung Ho Yat Student Athlete Squad
Cheung Ka Wing Student Athlete Squad
Chu Pak Chun Student Athlete Squad
Chung Yan Yuet Jeanie Student Athlete Squad
Fung O Long Student Athlete Squad
Ha Shu Fai Student Athlete Squad
Ho Sze Yuen Student Athlete Squad
Hung Man Ching Student Athlete Squad
Inukai Aru Student Athlete Squad
Lee Darynne Qingyan Student Athlete Squad
Lee Ying Chun Student Athlete Squad
Leung Ting Yuen Student Athlete Squad
Ng Ka Ki Student Athlete Squad
Wan Ka Kei Student Athlete Squad
Wong Chun Hei Vincent Student Athlete Squad
Wong Ngo Ching Student Athlete Squad
Wong Pleroma Kaka Student Athlete Squad
Wong Yuk Lam Student Athlete Squad

Judo

Judo

Name of Athletes Category
Leung Po Sum Elite B
Lai Yiu Long Student Athlete B
Lau Martin Student Athlete B
Mak Hong Nin Student Athlete B
Tang Ling Hon Student Athlete B
Yeung Nok Lam Student Athlete B

Karatedo

Karatedo

Name of Athletes Category
Cheng Tsz Man Chris Elite A
Lau Chi Ming Elite A
Lee Ka Wai Elite A
Ma Ka Man Karman Elite A
To Siu Fung Jenny Elite A
Wu Lok Man Elite A
Cheung Kwan Lok Elite B+
Choi Wan Yu Elite B+
Lau Mo Sheung Grace Elite B+
Lee Chun Ho Elite B+
Ma Man Sum Elite B+
Tsang Yee Ting Elite B+
Hau Chun Elite B
Hung Ho Wai Howard Elite B
Lau Chi Hang Elite B
Lau Chun Wai Elite B
Lee Chung Fai Elite B
Tung Yee Yin Elite B
Yip Ching Yee Elite B
Yip Yick Hong Elite B
Yu Ho Cheung Elite B
Chan Ho Hong Elite C
Cheung Chu Ngan Elite C
Cheung Mei Yi Elite C
Chow Cham Ho Elite C
Hung Ka Long Elite C
Kwok Tsz Hin Elite C
Lau Kiu Fung Elite C
Leung Shing Ho Elite C
Wong Cheuk Lee Elite C
Wong Ching Long Elite C
Wong Po Ting Elite C
Chan Shu Ming Senior Squad
Lam Tak Ho Senior Squad
Chau Ka Him Student Athlete A
Chow Hei Wood Student Athlete A
Chan Cheuk Shing Student Athlete B
Cheng Hui Pan Student Athlete B
Kwok Chun Lok Ryan Student Athlete B
Li Chi Kong Student Athlete B
Ng Ho Chun Student Athlete B
Tang Yu Hin Student Athlete B
Cheung Chun Hei Junior Squad
Chiang Sin Yi Student Athlete Squad
Lo Sum Man Student Athlete Squad
Lok Wai Kiu Student Athlete Squad
Ma Hei Yu Student Athlete Squad
Wong Tsz Uen Student Athlete Squad
Yu Qiao Yang Hugo Student Athlete Squad

Mountaineering

Mountaineering

Name of Athletes Category
Au Chi Fung Elite B
Chan Cheung Chi Shoji Elite C
Yau Ka Chun Elite C
Ip Tsun Ting Junior B
Lam Hei Yeung Junior B
Lam Suet Ying Junior B
Yu Wai Ping Junior B

Roller Sports

Roller Sports

Name of Athletes Category
Luk Chun Yin Elite C

Rowing

Rowing

Name of Athletes Category
Lee Ka Man Elite A
Leung Chun Shek Elite A
Tang Chiu Mang Elite A
Chiu Hin Chun Elite B+
Law Hiu Fung Elite B+
Lee Yuen Yin Elite B+
Wong Wai Kin Elite B+
Chan Chi Fung Elite C
Liu Kang Yue Kenneth Elite C
Loo Ka Fu Elite C
Wong Pak Yan Elite C
Yuen Yun Lam Elite C
Chan Tik Lun Senior Squad
Chan Yuk Man Senior Squad
Ho Yu Hin Senior Squad
Leung King Wan Senior Squad
Lin Cheuk Ngai Senior Squad
Chau Yee Ping Student Athlete A
Lam San Tung Student Athlete A
Wong Wai Chun Student Athlete A
Leung Wing Wun Student Athlete B
Wong Yu Ho Student Athlete Squad
Yip Chun Kit Student Athlete Squad

Rugby

Rugby

Name of Athletes Category
Mens 7-a-side
Capon Jack Alfie Elite A
Coverdale Michael Elite A
Hood James Paul Elite A
Lee Ka To Cado Elite A
McQueen Alexander Robert Elite A
McQueen Thomas William Elite A
Varty Rowan Elite A
Woodward Max John Elite A
Wright Mark Edward Elite A
Yiu Kam Shing Elite A
Hunter Calvin Tang Elite B+
Jeyam Jason Scott Elite B+
Jones Lee Ross Elite B+
Lawa Tomasi Elite B+
Maize Christopher Russell Elite B+
Meacheam Ryan Elite B+
Rimene Benjamin Elite B+
Fenn Toby Elite C
Kwok Pak Nga Eric Elite C
   
Boys U20 7-a-side
Coebergh Mark Alexander Junior A
MacKinlay-West Pierce Ian Junior A
Nardoni Alessandro Junior A
Karton James Peter Student Athlete A
Chong Shun Hong Junior B
Abbott Jack Student Athlete B
Francis James Sebastian Student Athlete B
Overman Oliver Student Athlete B
Poon Henry Yau Him Bertrand Student Athlete B
Walker Ryan Scott Student Athlete B
   
Womens 7s Team
Cheng Ka Chi Christy Elite B+
Cheng Tsz Ting Candy Elite B+
Chong Ka Yan Elite B+
Garvey Adrienne Donna Elite B+
Kwong Sau Yan Elite B+
Li Nim Yan Melody Blessing Elite B+
Nam Ka Man Elite B+
Olson-Thorne Natasha Shangwe Elite B+
Poon Pak Yan Elite B+
Seure Amelie Odile Marie Elite B+
Sham Wai Sum Elite B+
Tjosvold Colleen Jenny Elite B+
Varty Lindsay Elite B+
Yuen Lok Yee Elite B+
Chan Leong Sze Royce Elite B
Gordon Christine Elite C
Lee Tsz Ting Senior Squad
   
Girls U20 7-a-side Team
Chui Kam Chi Junior A
Bourke Jamie Claire Student Athlete A
Bourron Beatrice Student Athlete A
Bouttle Kelsie Anne Student Athlete A
Coey Breanna Clare Student Athlete A
Eden Jessica Student Athlete A
Picut Maella Mayllis Student Athlete A
Pyle Amy Jane Student Athlete A
Schats Lara Jane Student Athlete A
So Yee Kei Student Athlete A
Talas Hebe Philomena Student Athlete A
Wong Kit Ying Student Athlete A
Chan Tsz Ching Junior Squad
Chan Tsz Ying Cathy Junior Squad
Fong Rachel Grace Siu Ching Junior Squad
Tam Yu Ching Stella Junior Squad
Wong Suet Ying Junior Squad

Sailing

Sailing

Name of Athletes Category
Tong Kit Fong Elite A
Chik Ho Yin Elite B+
Tse Sui Lun Elite B+
Gregor Calum Iain Senior Squad
Gregor Duncan Student Athlete A
Hood Malik Umer Student Athlete A
Norton Thomas James Murfin Student Athlete A
Scholer Jasmine Student Athlete A
Scholer Nicolle Student Athlete A
Wong Yuen Yuen Emily Student Athlete A
Bezy Christopher Student Athlete B
Bezy Nicholas Student Athlete B
Highfield Nancy Student Athlete B
Norton Stephanie Louise Student Athlete B
Voets Oriane Alice Christina Student Athlete B
Aylsworth Russell Williams Student Athlete Squad
Chu Kwai Chung Student Athlete Squad
Highfield Molly Student Athlete Squad
Keg Emily Louise Student Athlete Squad
Law Casey Tsz Ki Student Athlete Squad
Leung Chung Douglas Student Athlete Squad
Lo Charlotte Wei Student Athlete Squad
Minne Thibault Jozef Rafael Student Athlete Squad
Ng Tsz Yat Lumiere Student Athlete Squad
Uiterwaal Bincker Thomas Riekus Student Athlete Squad
Whyte Faolan Student Athlete Squad
Whyte Sorcha Mary Student Athlete Squad
Williams Marian Frances Ngo Student Athlete Squad
Yip Pei Tsun Student Athlete Squad
Chan Yu Ting Elite A
Fung Tat Choi Elite A

Skating

Skating

Name of Athletes Category
Leung Yi Christy Elite B+
Chow Hiu Yau Student Athlete A
Kwong Hiu Ching Junior B
Chan Annette Clare Student Athlete B
Chan Tsin Nam Nicole Student Athlete B
Cheung Cheuk Ka Kahlen Student Athlete B
Chui Jada Emily Student Athlete B
Ho Vinci Student Athlete B
Lee Yat Long Student Athlete B
Li Hoi Ching Student Athlete B
Ma Maisy Hiu Ching Student Athlete B
So Joanna Student Athlete B
Tam Wing Shuen Student Athlete B
Yu Hoi Tik Rachel Student Athlete B
Yuen Po Yan Carlissa Student Athlete B
Chow Hiu Lok Student Athlete Squad

Squash

Squash

Name of Athletes Category
Au Chun Ming Elite A
Au Wing Chi Annie Elite A
Chan Ho Ling Elite A
Lee Ho Yin Elite A
Liu Tsz Ling Elite A
Tang Ming Hong Elite A
Tong Tsz Wing Elite A
Yip Tsz Fung Elite A
Lee Ka Yi Elite B
Wong Chi Him Elite B
Chu Man Yee Elite C
Ho Tze Lok Elite C
Lau Tsz Kwan Senior Squad
Leung Chi Hin Henry Senior Squad
Lo Cheuk Hin Chris Senior Squad
Yuen Tsun Hei Senior Squad
Chan Sin Yuk Student Athlete A
Cheng Nga Ching Student Athlete A
Lui Hiu Lam Student Athlete A
Chung Yat Long Junior B
Lam Yat Ting Harley Junior B
Lai Cheuk Nam Matthew Student Athlete B
Tang Yan Yi Student Athlete B

Swimming

Swimming

Name of Athletes Category
Au Hoi Shun Stephanie Elite A
Chan Kin Lok Elite A
Cheng Camille Lily Mei Elite A
Cheung Kin Tat Kent Elite A
Kong Yvette Man Yi Elite A
Mak Ho Lun Raymond Elite A
Ng Chun Nam Derick Elite A
Sze Hang Yu Elite A
Tsui Hoi Tung Ronald Elite B+
Wong Chun Yan Elite B+
Wong Kwan To Elite B+
Yeung Jamie Zhen Mei Elite B+
Cheah Geoffrey Robin Elite B
Cheung Hui Yan Cheyenne Elite B
Lau Shiu Yue Elite B
Lau Yin Yan Claudia Elite B
Tang Tsoi Lam Katii Elite B
Wong Chen Ho Jeremy Elite B
Ip Rainbow Elite C
Lam Ho Yin Martin Elite C
Liao Xian Hao Jonathan Elite C
Sun Kristen Elite C
Yang Hin Ho Boris Elite C
Yu Wai Ting Elite C
Chan Chun Hei Senior Squad
Chan Ka Hei Senior Squad
Cheng Cin Ying Jessica Senior Squad
Fung Chun Ho Senior Squad
Ho Tin Long Senior Squad
Koo Yat Ho Ralph Senior Squad
Kwok Ka Fai Senior Squad
Kwong Ka Ho Senior Squad
Lai Chun Wai Senior Squad
Lee Tiffany Wan Fung Senior Squad
Ma Chi Wang Damien Senior Squad
Ng Yan Kin Senior Squad
Sin Chin Ting Keith Senior Squad
Tam Hoi Lam Senior Squad
Tse Hon Ting Senior Squad
Wong Ching Yin Senior Squad
Wong Ho Kiu Senior Squad
Wong Yee Ching Senior Squad
Chi Oscar Junior A
Suen Wai Cheong Student Athlete A
Wong Ming Hong Student Athlete A
Wong Yuk Yan Student Athlete A
Chan Chun Lok Student Athlete B
Chan Pak Hin Student Athlete B
Chan Tsz Ching Student Athlete B
Cheuk Ming Ho Student Athlete B
Chiu Tsz Tsun Student Athlete B
Chung Cheuk Hei Matthew Student Athlete B
Hung Nok Yan Student Athlete B
Kan Cheuk Tung Natalie Student Athlete B
Lok Hoi Man Student Athlete B
Mok Kai Tik Marcus Student Athlete B
Wong Cho Ying Student Athlete B
Chan Lok Man Carissa Student Athlete Squad
Chan Tsz Kiu Student Athlete Squad
Chang Tak Kin David Student Athlete Squad
Chang Yu Juan Student Athlete Squad
Fong Ching Yuen Student Athlete Squad
Ho Nam Wai Student Athlete Squad
Ho Sheung Wai Student Athlete Squad
Hung Hiu Yan Student Athlete Squad
Hwa Zhi Ren Christian Student Athlete Squad
Kwan Ho Yin Student Athlete Squad
Kwan Sum Yuet Student Athlete Squad
Lam Hoi Kiu Student Athlete Squad
Lau Ping Chi Student Athlete Squad
Leung Chun Hei Bryan Student Athlete Squad
Liu Karen Student Athlete Squad
Lo Cheuk Chun Student Athlete Squad
Mok Yik Long Student Athlete Squad
Ng Yu Hin Michael Student Athlete Squad
Tam Sze Shing Thomas Student Athlete Squad
Tse Ching Ting Student Athlete Squad
Tse Jonathan Chun Luen Student Athlete Squad
Tsui Dylan Ethan Student Athlete Squad
Wong Benson Student Athlete Squad
Wong Sze Ting Student Athlete Squad
Yeung Pak Wai Student Athlete Squad
Yuen Hei Tung Ava Student Athlete Squad

Table Tennis

Table Tennis

Name of Athletes Category
Doo Hoi Kem Elite A+
Ho Kwan Kit Elite A+
Jiang Hua Jun Elite A+
Lee Ho Ching Elite A+
Tang Peng Elite A+
Tie Ya Na Elite A+
Wong Chun Ting Elite A+
Jiang Tian Yi Elite A
Lam Siu Hang Elite A
Ng Pak Nam Elite A
Soo Wai Yam Minnie Elite A
Li Ching Wan Elite B+
Lam Yee Lok Elite B
Li Hon Ming Elite B
Zhu Cheng Zhu Elite B
Ng Wing Nam Senior Squad
Cheng Pak Hei Junior A
Kwan Man Ho Junior A
Liu Qi Junior A
Chan Yee Shun Student Athlete A
Chau Wing Sze Student Athlete A
Chong Maurice Kai Ning Student Athlete A
Choy Chun Kit Student Athlete A
Lau Chun Kit Student Athlete A
Lee Ka Yee Student Athlete A
Mak Tze Wing Student Athlete A
Ng Wing Lam Student Athlete A
Poon Yat Student Athlete A
Tsang Tsz Tsun Student Athlete A
Wong Chin Yau Student Athlete A
Wong Hon Lam Student Athlete A
Yiu Kwan To Student Athlete A

Taekwondo

Taekwondo

Name of Athletes Category
Law Sin Yi Elite B
Lo Wai Yin Vincy Elite B

Tennis

Tennis

Name of Athletes Category
Wu Ho Ching Elite C
Zhang Ling Elite C
Chong Eudice Wong Senior Squad
Ip Katherine Cheng Senior Squad
Li Hei Yin Senior Squad
Ng Kwan Yau Senior Squad
Wong Chun Hun Senior Squad
Tang Anthony Jackie Junior A
Wong Hong Kit Junior A
Lam Ching Student Athlete A
Lin Wing Ka Student Athlete A
Sou Ming Chun Alan Student Athlete A
Wong Hoi Ki Jenny Student Athlete A
Wong Hong Yi Student Athlete A
Chan Man San Student Athlete B
Gauntlett Tim Thomas Student Athlete B
Lee Hon Chun Student Athlete B
Lee Mang Hin Marvin Student Athlete B
Lee Nicole Woo Yin Student Athlete B
Lee Wai Ming Max Student Athlete B
Leong Justine Sophie Kwan Tung Student Athlete B
Leung Chui Kei Student Athlete B
Look Avril Student Athlete B
Masuda Sheena Jade Karrasch Student Athlete B
Ng Ki Lung Student Athlete B
Tang Kyle Lok Yin Student Athlete B
Wai Yee Ching Student Athlete B
Wong Chak Lam Student Athlete B
Wong Hoi Man Kevin Student Athlete B
Wong Sheung Yin Student Athlete B
Wong Tin Chi Student Athlete B
Yeung Venia Student Athlete B

Tenpin Bowling

Tenpin Bowling

Name of Athletes Category
Mak Cheuk Yin Elite A
Wu Siu Hong Elite A
Lau Kwun Ho Elite B+
Chan Shuk Han Elite B
Cheng Chung Hang Joan Elite B
Ng Tsz Yin Elite B
Tam Shun Yee Elite B
Cheung Yuk Fung Elite C
Chan Yat Long Senior Squad
Chow Hoi Leung Joshua Senior Squad
Hui Hong Chuen Ashley Senior Squad
Kwok Wing Yeung Ernest Senior Squad
Lui Chin Hung Senior Squad
Wong Kwan Yuen Senior Squad
Tse Chun Hin Student Athlete B
Yu Ho Yin Student Athlete B
Breant Nicolas Michel Junior Squad
Chan Nixon Student Athlete Squad
Chan Shun Yin Student Athlete Squad
Ip Chun Him Student Athlete Squad
Mark Siu Ki Student Athlete Squad
Wong Tsz Wai Student Athlete Squad

Triathlon

Triathlon

Name of Athletes Category
Coggins Oscar Louis Elite B+
Choi Yan Yin Elite B+
Wong Hui Wai Elite B+
Kok Yu Hang Elite C
Lam Michael Elite C
Law Leong Tim Elite C
Tan Ming Fai James Junior A
Yu Shing Him Mark Student Athlete A
Wong Tsz To Junior B

Windsurfing

Windsurfing

Name of Athletes Category
Chan Hei Man Hayley Victoria Elite A
Cheng Chun Leung Michael Elite A
Leung Ho Tsun Andy Elite A
Lo Sin Lam Sonia Elite A
Lee Chun Ting Elite B
Ngai Wai Yan Elite B
Kikabhoy Rafeek Elite C
Ma Kwan Ching Elite C
Leung Pui Hei Student Athlete A
Mak Cheuk Wing Student Athlete A
Cheng Ho Yin Student Athlete B
Cho Yuk Man Student Athlete B
Au Ling Yeung Student Athlete Squad
Cadman Joanna Mary Student Athlete Squad
Chan Tsz Wai Student Athlete Squad
Cheng Ching Yin Student Athlete Squad
Cheung Tin Yu Earl Student Athlete Squad
Choi Wing Chi Student Athlete Squad
Fok Chi Sam Student Athlete Squad
Fu Ching Student Athlete Squad
Ho Siu Wing Student Athlete Squad
Lam Cheuk Yu Student Athlete Squad
Lee Long San Student Athlete Squad
Lee Xiao Ze Student Athlete Squad
Luk King Yi Student Athlete Squad
Ma Kwan Lam Student Athlete Squad
Ngai Yi Lam Student Athlete Squad
Pang Yu Hang Student Athlete Squad
Woo Hoi Yu Student Athlete Squad
Yeung Lok Student Athlete Squad

Wushu

Wushu

Name of Athletes Category
Chen Suijin Elite A
Geng Xiaoling Elite A
Hui Tak Yan Elite A
Liu Xu Xu Elite A
Man Sin Tung Elite A
Mok Uen Ying Elite A
Sat Pak Long Elite A
Yeung Chung Hei Elite A
Yuen Ka Ying Elite A
Zheng Tianhui Elite A
Zhuang Jiahong Elite A
Leung Cheuk Hei Elite B+
Biswakarma Praveen Robin Elite B
Lau Chi Lung Elite C
Sham Hui Yu Lydia Elite C
Kwan Ning Wai Senior Squad
Lau Tsz Hong Senior Squad
Lau Tsz Wing Senior Squad
Wong Ho Ming Senior Squad
Au Yeung Pui Yue Junior A
He Jada Nicole Junior A
Ho Yu Fung Gore Junior A
Tan Jiayi Junior A
Kwok Kwan Ho Student Athlete A
Kwong Yuk Ming Student Athlete A
Lau Po Yan Student Athlete A
Leung Yat Sing Student Athlete A
Lor Sum Lok Student Athlete A
OBU Seiya Student Athlete A
Tam Aidan Student Athlete A
Wang Tin Yan Tina Student Athlete A
Yeung Debbie Student Athlete A
Yeung Michelle Student Athlete A
Yim Wing Tung Student Athlete A
Chan Yuen Ching Junior B
Cheung Ophil Junior Squad
Ngan Ka Wing Junior Squad
Ching Hoi Lam Student Athlete Squad
Ho Yin Ching Student Athlete Squad
Kiang Bo Kai Student Athlete Squad
Lam Edith Student Athlete Squad
Lau Cheuk Hang Student Athlete Squad
Ngan Lok Man Student Athlete Squad
Yuen James Lawrence Student Athlete Squad

Updated on 19 May 2017