Main content start
Header Banner

SAG Recipient List

Archery

Archery

Name of Athletes Category
Lee Kar Wai Calvin Elite C

Baseball

Baseball

Name of Athletes Category
Hui Lok Hang Team Only Sports

Cycling - MTB

Cycling - MTB

Name of Athletes Category
Li Chi Shing Elite B

Cycling - Indoor

Cycling - Indoor

Name of Athletes Category
Wong Chin To Elite A
Ip Hin Bon Elite B
Mak Rainfield Elite B
Yu Pok Man Elite B

Dancesport

Dancesport

Name of Athletes Category
Chan Hing Wai Elite B
Lam Wai Yi Elite B
Liu Kai Sum Sam Elite B
Liu Wan Hin Elite B
Ng Sum Chun Elite B
Tin Lai Ki Elite B
Ho Ming Cheong Junior B
Huen Tsz Ching Junior B
Lam Kit Ying Junior B
Lee Jerry Junior B
Ma Kwan Ho Junior B
Sin Kam Ho Junior B
Tang Lok Yiu Yobilia Junior B
Wan Man Ho Gordon Junior B

Dragon Boat

Dragon Boat

Name of Athletes Category
Chan Wai Ping Elite A(Team)
Chow Yu Kit Gary
Choy Chun Yin
Ko Kit Wang
Lau Tze Sing Justin
Lee Yau Shun
To Tsz Ching
Lam Ho Tsun Elite B (Team)
Lau Chin Ho
Li Cai
Mak Tik Weng
Yiu Nai Man Alan
Cheng Ki Sum Samuel Junior A(Team)
To Sze Yat
Verra Yat Fung
Wu Yui Kwong

Football

Football

Name of Athletes Category
Cheung Wai Ki Team Only Sports
Chu Wai Kwan Team Only Sports
Chu Wing Yin Kayleen Team Only Sports
Tse Ka Wing Team Only Sports

Hockey

Hockey

Name of Athletes Category
Chan Yin Ching Tiffany Team Only Sports
Chung Yan Chun Michael Team Only Sports

Korfball

Korfball

Name of Athletes Category
Chan Chun Kit Junior A(Team)
Cheung Wing Yan
Ho Ka Ki
Leung Tsz Ching
So Tung Pak
Tam Long Hei
Tong Pui Lam
Yau Ka Yi

Lawn Bowls

Lawn Bowls

Name of Athletes Category
Cheung Chi Hing Elite B
Choi Ging Yi Elite B
Choi Shing Hin Elite B
Ho Sik Chung Elite B
Lam Wai Ming Arthur Elite B
Yip Wai Tak Vivian Elite B
Yu Kwok Wing Olivia Elite B
Ha Yat Ting Elite C
Tang Ho Yin Elite C

Orienteering

Orienteering

Name of Athletes Category
Chan Hau Wah Brenda Junior A
Lam Cho Yu Junior A
Yee Sze Wing Junior A
Chu Yau Man Junior B
Chu Ying Yau Junior B
Leung Hei Tung Junior B
Li Sing Wai Junior B
Wong Yi Shan Junior B
Yu Tsz Fung Junior B
Yue Wei Yong Junior B

Weightlifting & Powerlifting

Weightlifting & Powerlifting

Name of Athletes Category
Kitsui Masahito Elite B

Roller Sports

Roller Sports

Name of Athletes Category
Ma Pak Hong Elite B
Chan Man Fung Anson Elite C
Choi Wing Yee Katherine Elite C
Lo Ng Shuen Elite C
Mok Sin Ying Junior B

Rugby

Rugby

Name of Athletes Category
Aldige Jean Baptiste Elite B(Team)
Delaforce Jack
Dwyer Paul Christopher
Griffiths Adrian
Harris Alexander James
Lamming Matthew
Parfitt Jack
Rowark Niall Scott Henry
   
Cheung Ho Yin Junior A (Team)
Earley Michael Harrison
Encarnacion Ken Adrian
Healy Jonathan Alexander
Horne Alexander Wallace
Mak Kwai Chung
Siew Ron
Smith Callum McFeat
Wong Chun Hei
   
Chow Mei Nam Team Only Sports
Forster Claire Lucy Elizabeth
Lee Ka Shun
So Hoi Ting Karen

Shooting

Shooting

Name of Athletes Category
Shing Ho Ching Elite C

Skating - Short Track Speed

Skating - Short Track Speed

Name of Athletes Category
Wang Xinyue Elite C

Shuttlecock

Shuttlecock

Name of Athletes Category
Hon Sze Ming Elite A
Lau Ho Kan Elite A
Chan Ho Yin Elite A(Team)
Cheung Chun Ming Anthony Elite A(Team)
Leung Kwan Ho Elite A(Team)
Or Kwan Ho Kevin Elite A(Team)

Swimming

Swimming

Name of Athletes Category
Lai Jessica  Elite B
Suen Tsz Hin Elite C
Chan Chun Lok Junior B
Chung Cheuk Hei Matthew Junior B
Kan Cheuk Tung Natalie Junior B
Lam Chak Hang Junior B
Woo Hoi Yee Kylie Junior B

Swimming - WaterPolo

Swimming - WaterPolo

Name of Athletes Category
Liu Hin Lok Team Only Sports
Ng Wai Yiu Team Only Sports

Tennis

Tennis

Name of Athletes Category
Au Yan Tung Junior B
Chan Pak Hong Junior B
Cheung Ngai Long Junior B
Gauntlett Sam Thomas  Junior B
Kai Wai Yu Junior B
Lam Pak Yiu Calvin Junior B
Law Wing Yin Junior B
Lee Hau Yan Junior B
Sou Angela Wing Shan Junior B
Tsang Wai Yiu Junior B

WaterSki

WaterSki

Name of Athletes Category
Law Wai Sing Elite C
Wan Ka Choi Elite C

Updated on 27 February 2017